Vaikų sveikatos tikrinimas

Vaikų sveikatos tikrinimas

2021-08-05 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

REKOMENDUOJAME NELAUKTI RUDENS IR JAU VASARĄ PASIRŪPINTI VAIKŲ SVEIKATOS PATIKRINIMU BEI PAŽYMOMIS Į MOKYKLĄ

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems mokyklą lankantiems vaikams bei pilnamečiams mokiniams, ugdomiems pagal bendrojo ugdymo programas.

Profilaktinio sveikatos patikrinimo metu išsiaiškinami ir koreguojami rizikos sveikatai veiksniai, nustatoma, ar vaiko sveikata atitinka jo augimo ir brendimo pagal amžių ir lytį normatyvus, ar dėl sveikatos būklės jis gali intensyviau sportuoti.

Esant poreikiui, šeimos gydytojas paskiria tyrimus, siunčia kito reikiamos profesinės kvalifikacijos gydytojo specialisto konsultacijai.

Gydytojas odontologas įvertina vaikų dantų būklę, paskiria laiką dantų silantavimui. Vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.) sveiki nuolatiniai krūminiai dantys gali būti dengiami silantais. Tai – dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos.

Mokinio sveikatos pažyma (mokyklai) yra elektroninė ir ją sudaro dvi dalys: vieną užpildo šeimos gydytojas, kitą – gydytojas odontologas. Pažyma galioja vienerius metus. Vaikų tėvai pažymas gali rasti prisijungę prie savo paskyrų portale www.esveikata.lt.

Profilaktinei sveikatos patikrai tėvai vaikus gali registruoti:

VšĮ Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje tel. (8 5) 247 0027 arba internetu https://registracija.vrcp.lt/

Ambulatorijų kontaktus rasite čia: https://www.vrcp.lt/ambulatorijos/

VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos administracija

Skip to content